Blog, Návody

Foto návod: Nádoba na bavlnené odličovacie tampóny.

Na moje bavlnené odličovacie tampóny som si vyhotovila takúto dózičku. Keď som ich začala používať, zistila som, že som ich nemala kde uskladniť. Zobrala som si menší zaváraninový pohár od detskej výživy (teda ja ho používam na detskú výživu) a tampóny tam sadli ako uliate. Tak som si ho trošku ozdobila  a šup ho do kúpeľne ako ozdobu a nádoba na bavlnené odličovacie tampóny.

Potrebujeme

Materiál na výrobu dózy

Zaváraninový pohár, najlepšie s takým priemerom, aby sa nám tam zmestil tampón. Určite doma nájdete taký, do ktorého sa vám tampóny zmestia. Ak nie, dajú sa kúpiť v domácich potrebách a stoja pár centov. Ďalej potrebujeme prírodný povraz z bavlny, ľanu alebo juty. Farbu nechám na vás, mne sa páči prírodná farba. Nožničky, taviaca pištoľ (prvé poháre som robila s obojstrannou lepiacou páskou a tá fungovala tiež celkom dobre, ale lepidlo z taviacej pištole drží motúz lepšie) alebo obojstrannú lepiacu pásku, čipku, krajku alebo nejakú dekoračnú šnúrku.

Na vrch pohára dáme trošku lepidla z pištole a nalepíme tam začiatok povrazu. Ak používame obojstrannú lepiacu pásku, oblepíme ňou vrch pohára a pomaličky priliepame povraz. Stačí zalepiť iba začiatok a povraz pomaličky omotávame okolo pohára.

Ak máme pohár obmotaný motúzom úplne až po spodok, znova dáme trošku lepidla z pištole a prilepíme koniec povrazu. Zvyšný povraz odstrihneme. Ak používame lepiacu pásku, tú nalepíme ešte keď je pohár omotaný iba do trištvrte, aby sa nám tam celá páska zmestila. Nakoniec domotáme povraz na pohár. Lepiaca páska by nám povraz mala udržať prilepený.

Na vrch pripevníme ozdobnú krajku alebo priviažeme mašličku.

O výhodách odličovacích tamónov sa dozviete viac aj v mojom predchádzajúcom článku: Odličovacie tampóny

Ak by ste mali záujem o takéto tampóniky, napíšte mi správu na Facebooku alebo Instagrame.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *