Blog, Bylinky

Harmančekový krém na tvár

Nedávno som písala o tom, ako som prestala používať syntetickú kozmetiku a vymenila ju za prírodnú. Mám rada bylinky a pestujem si ich aj doma v záhrade. Celkom sa im u mňa darí a vždy sa rozrastú ako burina a tak som s nimi začala experimentovať a vyrábať z nich rôzne krémy. Ak nie ste náročné, tak výroba krému je úplne jednoduchá. Stačia vám vaše obľúbené bylinky, masť alebo olej, ktorý robí vašej pleti najlepšie. Môže to byť napríklad bambucké maslo, kokosový olej, olivový olej alebo obyčajná bravčová masť. Krém som si sprvoti vyrábala z bambuckého masla alebo olivového oleja, ale neskôr som zistila, že pre moju pokožku je najvhodnejšia bravčová masť. Áno masť a zistila som to úplne náhodne.

Bravčová masť na pokožku

Dosť často som mávala suché ruky. Jedného dňa som pri varení čistila masť z varechy a zostala mi na rukách. Nemala som pri sebe žiadnu utierku ani vodu a tak som si ju rozotrela po rukách ako krém. Na počudovanie mi masť ruky zjemnila a hydratovala. Prekvapilo ma ako mi masť zjemnila ruky a ako dlho mi tá jemnosť zostala na rukách. Dnes sa s vami podelím o môj recept. Robievam ho síce od oka, ale budem sa snažiť množstvo prísad aspoň zhruba priblížiť.

POTREBUJEME:

Hrsť sušených byliniek – ja používam sušené kamilky alebo nechtík. Kamilky hydratujú pleť, majú antimikrobiálne, antioxidačné, čistiace, regeneračné a upokojujúce účinky. Nechtík prispieva k obnove nového tkaniva a pokožka je potom hladká a jemná.

Masť / kokosový olej / olivový olej alebo bambucké maslo – toto si každý vyberie podľa svojho uváženia a skúsenosti, ktorý olej vám najviac prospieva. Mne najviac vyhovuje masť. Masť je pleťovým krémom našich prababičiek. Obsahuje kolagén a je dobrým pomocník v boji proti vráskam.

POSTUP:

Na ohni si roztopím masť alebo zohrejem olej. Keď začne jemne peniť, vypnem ju a vysypem do nej všetky bylinky. Poriadne premiešam a uistím sa, že sú v nej všetky bylinky dobre ponorené. Nechám odstáť 24h. Potom znova masť / olej zohrejem, nechám chvíľku vychladnúť a cez gázu precedím do čistého skleneného pohára. Uchovávam v chladničke.

Domáca masť na tvár

Mojej pokožke tento domáci krém prospieva. Každý má iný typ pokožky a preto by ste si mali zvoliť prísady, ktoré vaša pleť dobre znáša a ktoré máte odskúšané.

Dúfam, že som vás aspoň trošku motivovala a čoskoro si vyrobíte vlastný domáci krém bez chémie a iných konzervačných a chemických látok.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *