Blog

Môj minimalistický šatník. Deň číslo jedna.

Ešte pred tým ako som zaspala, predstavovala som si, ako si zminimalizujem šatník, ktoré kúsky ponechám a ktoré darujem alebo odložím. Aj keď som sa veľmi snažila, aj tak som si nevedela predstaviť a vybaviť si všetko oblečenie, ktoré mám v skrini. A to ho mám už veľmi zredukované.

Ráno som sa zobudila a prvé čo som urobila, išla som sa pozrieť do svojho šatníka. Otvorila som skriňu, pozrela, porozmýšľala a znova zavrela. Uf bude to veru ťažké, tobôž keď som tehotná a už aj kúsky, ktoré mi boli dobré, neoblečiem. Ale dala som si záväzok nekúpiť nič nové a tak dnes budem celý deň premýšľať, ako zredukujem môj šatník.

Poobede som mala znovu nutkanie, že sa pustím do minimalizovania šatníka a začnem ho triediť, ale nakoniec som si povedala, že si najskôr pozriem nejaké tie tipy ako zminimalizovať šatník.

Ževraj je dobré:

  1. Nájsť si dostatok času. Zvyčajne pri dcérke nemám času nikdy nazvyš, ale našťastie Katka sa s radosťou zapája do akejkoľvek aktivity, ktorá vyžaduje triedenie oblečenia. Darmo no, je to baba.
  2. Vyhádzať všetko oblečenie zo skrine na posteľ a postupne začať triediť. Toto nebude problém, mám naozaj omnoho menej oblečenia ako som mávala, takže posteľ nebude až taká plná. Začnem vytriedením vecí, ktoré momentálne neoblečiem. Našťastie je leto a mám veľa voľných šiat, pod ktoré sa zmestí aj bruško.

Takže zajtra začínam. Držte mi palce. Šatník chcem zredukovať na 10 kusov oblečenia a to tak aby som nemusela skladovať oblečenie v skrini. Mojim cieľom je udržiavať si oblečenie na závesnom vešiaku ako je zobrazené dole na ilustračnej fotke. Čo myslíte, podarí sa mi to?

Minimalistický šatník ilustračná fotka: freepik.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *