Blog, Záhrada

Moja prvá úroda rukoly

Rukola z vlastnej záhradky a hlavne bez odpadu

Milujem rukolový šalát. Žiaľ, ešte som nenatrafila na rukolu, ktorá by sa predávala bez obalu a preto obmedzujem jej konzumáciu, teda snažím sa ju skoro vôbec nekupovať. Kúpou jedného balenia rukoly mi zostáva doma celkom dosť odpadu (plastová nádoba + plastový obal). Keďže mám menšiu záhradku, vyskúšala som si ju vypestovať.

Ako pestujem rukolu

Rukolu som zasadila medzi cesnak a to z viacero dôvodov. Za prvé, aby mi v cesnaku nerástla burina a nemusela ho okopávať a za druhé, aby mi ho nezjedli slizniaci. Slizniakov mám na záhradke dosť a ževraj sa vyhýbajú cesnaku a cibule. Tak som rukolu akoby „obstavala“ cesnakom a zatiaľ sa jej ani nedotkli.

Rukola sa dá pestovať aj cez zimu doma v kvetináči alebo v lete na balkóne. Stačí si kúpiť kvetináč, substrát na bylinky a rukovolé semienka. Keď rukola začne byť väčšia treba ju prestrihávať.

Určite ju vyskúšam pestovať aj v zime a v kvetináči na balkóne. Mám priestranné vonkajšie schodište, kde sa zmestí niekoľko kvetináčov. Namiesto okrasných kvetín tam posadím jedlé rastlinky, ako napríklad rôzne druhy šalátov. Budú krásne zelené, takže spestria schodište a zároveň obohatia náš jedálniček. Budem vás informovať ako a či sa im darí.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *