O mne

Som vášnivou cestovateľkou. Moje túlavé topánky ma zaviedli napríklad do Južnej a Severnej Ameriky, precestovala som veľký kus Európy, ale aj Ázie. Nakoniec som sa vo svete zamilovala do slovenského mládenca a vrátila sa s ním späť do svojho rodného kraja.

Stala som sa mamou dcérky Katky a otvoril sa mi nový svet. Začala som sa viac zaujímať o zdravšie a ekologickejšie prostredie okolo nás. Môj rodinný život ma inšpiroval viac premýšľať o tom, čo jeme, ako žijeme a ako spríjemňovať svet, v ktorom žijeme. Pozerám sa naň očami svojho dieťaťa a túžim po tom, aby sme jej zanechali čo najviac z toho, čo poznáme z našeho detstva – domáce potraviny, skromnosť, vyhýbanie sa jednorázovým produktom.

Milujem návrat k tradíciám a látkam, z ktorých šila a tvorila ešte moja babička a prababička. Milujem vlastnú záhradku, do ktorej púšťam hmyz a včely a vstup sem majú zakázané pesticídy. Snažím sa proste tvoriť náš spoločný rodinný svet, aby nám v ňom bolo dobre. Rada vymýšľam nové veci, šijem, kreslím a čítam– najviac ma zaujímajú témy permakultúra, výroba kozmetiky, odevná výroba, slow fashion, prírodné a recyklovateľné materiály, výroba jedla a zdravá životospráva.

Vyštudovala som strednú školu odevnej výroby. Po nej ma to ťahalo do sveta, kde som zbierala inšpirácie aj vzdelanie. Študovala som marketing na vysokej škole na Cypre aj v Španielsku. V marketingu som nakoniec pracovala vo Veľkej Británii a na Slovensku.